Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Od pondělí 30. 9. do soboty 5. 10. 2019 si budete moci v rámci již 4. ročníku Swiss Food Festival vychutnat švýcarské speciality, které do své nabídky zařadily vybrané kavárny a restaurace v Praze a okolí. Vrcholem celé akce bude v sobotu 5. 10. prezentace Švýcarska na farmářském trhu na Náplavce. Během festivalu pro vás bude taktéž připravena soutěž, jejíž hlavní cenou bude týdenní pobyt ve Švýcarsku od společnosti "Interhome":[https://www.interhome.cz/svycarsko/]. Partnerem letošního ročníku Swiss Food Festivalu je vrchol Jamese Bonda "Schilthorn – Piz Gloria":[https://schilthorn.ch/] z regionu Jungfrau, který vám rovněž představí své kulinářské speciality a turistické tipy.

 

Do letošního Swiss Food Festivalu se zařadila kavárna Deserterie na Mírovém náměstí, Designum Café hotelu Golden Key v Nerudově ulici, Bohemian Bistro Rezidence Dvořák na Kampě, Kavárna Kočičí v pražském Karlíně, Bali cafe u Národního muzea, Klub cestovatelů na Masarykové nábřeží Restaurant Panská Zahrada v Dobřichovicích, Hotel Leonardo poblíž Karlova mostu a Nadační fond Slunce pro všechny.

Hlavní program celého festivalu vás čeká v sobotu 5. 10. na Náplavce pod železničním mostem, kde pro vás bude v rámci Farmářských trhů připraven speciální švýcarský koutek s bohatou nabídkou. Čekají na vás sýry, čokolády, raclette a fondue hot dog od společnosti Swiss Cheese, polévky kavárny Bali cafe, švýcarské speciality od kavárny Deserterie, Zermatt Kaffee Rösterei, Klubu cestovatelů a nadačního fondu Slunce pro všechny. Na místě bude připravena ochutnávka švýcarské čokolády Lindt a milovníky ostřejšího pití potěší stánek obchodu Warehouse #1 s nabídkou delikátních švýcarských pálenek Fassbind. Na místě se budete moci inspirovat pro svou dovolenou aktuálními turistickými tipy Switzerland Tourism a regionu Jungfrau s magickým vrcholem Schilthorn - Piz Gloria, seznámit se s nabídkou ubytovacích možností v rekreačních domech a apartmánech společnosti Interhome nebo si také zakoupit švýcarské nože Victorinox distribuované společností M-PROFI Nožířství. O skutečně alpskou atmosféru se během celé akce postará folklórní hudební skupina Kappelle Schwyzergruess z regionu Jungfrau. Akce se uskuteční od 08:00 do 14:00.

 

Soutěž

Během festivalu si můžete s námi také zasoutěžit, připraveno je celkem 10 lákavých švýcarských cen. Hlavní výhrou je týdenní pobyt pro 4 osoby v rekreačním apartmánu Stocki v Lauterbrunnenu od společnosti Interhome. Pro zařazení do soutěže je nutné vyplnit a odevzdat soutěžní kupon, který vám bude k dispozici na všech místech, kde se bude festival odehrávat. Vyhlášení soutěže proběhne na webových stránkách MojeSvycarsko.com nejpozději do 18. 10. 2019.

 

Restaurace a kavárny se švýcarskou nabídkou v Praze a okolí

Kavárna Deserterie (Náměstí Míru 117/16, 120 00 Praha 2) zobrazit na mapě
WEB: www.deserterie.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

Kavárna Kočičí (Křižíkova 22, 180 00 Praha 8) zobrazit na mapě
WEB: www.kavarnakocici.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

Kavárna Designum Café v Hotelu Golden Key (Nerudova ulice 27, 110 00, Praha 1) zobrazit na mapě
WEB: www.designumcafe.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

Bohemian Bistro (Na Kampě 497/3, 118 00 Praha 1) zobrazit na mapě
WEB: www.bohemianbistro.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

Hotel Leonardo (Karoliny Světlé 323/27, 110 00 Staré Město) zobrazit na mapě
WEB: www.hotelleonardo.cz

 

Klub cestovatelů (Masarykovo nábř. 239/22, 110 00 Praha 1), zobrazit na mapě
WEB: www.klubcestovatelu.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

Bali cafe (Čelakovského sady 434/8, 120 00 Praha 2), zobrazit na mapě
WEB: www.balicafe.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

Restaurant Panská Zahrada (Anežky České 432, 252 29 Dobřichovice), zobrazit na mapě
WEB: www.panskazahrada.cz

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

Kavárna a pekárna Slunce (Pražská 910, 273 51 Unhošť), zobrazit na mapě
WEB: www.slunce.info

  • nabídka bude brzy uveřejněna

 

#MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ

Sdílejte své zážitky ze Swiss Food Festivalu na sociálních sítích Instagram, Twitter a Facebook s hashtagem #MojeSvycarsko a #SwissFoodFes­tivalCZ. V letním čísle magazínu SWISSmag otiskneme vaše nejzajímavější fotografie.

Švýcarská gastronomie

Švýcarská gastronomie je tak pestrá jako země sama, Švýcarsko má čtyři úřední jazyky, a tedy také minimálně čtyři kulturní oblasti. K tomu pak přibudou regionální speciality, které se liší údolí od údolí. Ve Švýcarsku na otázku o národním jídle nedostanete jednoznačnou odpověď. První, co se většině lidí vybaví z gastronomie, když se řekne Švýcarsko, je sýr a čokoláda. Obě sem určitě patří a Švýcaři patří v konzumaci vysoko na světový žebříček, ale není to tak, jak se lidé často domnívají, že by se sýr a čokoláda míchali do všeho.

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo partner seclogo partner seclogo partner koalice SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 Sear czech logo IMD Logo Blue RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

 

 

 

 

 

Menu