Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Vážení členové a přátelé komory,

vzhledem k současné situaci s onemocněním COVID-19 pro vás zveřejňujeme aktuální informace o dění ve Švýcarsku a České republice.

Aktualizace 6.6.2020

 

 

Nouzový stav v České republice

 

Informace o cestování:

Na zasedání švýcarské vlády z 27. 5. 2020 bylo rozhodnuto o otevření hranic s Rakouskem, Německem a Francií od 15. 6. 2020. Nejpozději 6. 7. 2020 bude obnoveno také volné cestování do Švýcarska v rámci Schengenského prostoru – tedy i pro turisty z České a Slovenské republiky. Turistická infrastruktura bude postupně obnovována od 6. 6. 2020. Z českého hlediska patří Švýcarsko k „zeleným“ zemím, kam je možné od 15.6. cestovat bez omezení a totéž platí i pro cesty ze Švýcarska do ČR.
Podle pozice Švýcarska bude možné cestovat do Švýcarska z České republiky, jakmile se švýcarské hranice otevřou Schengenskému prostoru, nejpozději ovšem od 6. 7. 2020.

evropa riziko mapa

 

Od 30. 5. 2020 budou povolena spontánní setkání do 30 osob (např. fotbalové zápasy a pikniky). Od 6. 6. 2020 budou povoleny veřejné akce do 300 osob – veškeré volnočasové a turistické aktivity (např. kina, divadla, bazény, ZOO, kempy a skupinové výlety). Pravidla jsou také uvolněna pro restaurace (již nebude omezen počet lidí u stolu, ale bude nutné dodržovat sociální odstup). Další informace je možné nalézt na SwissInfo.ch.

Aktuálně je vstup do Švýcarska možný v odůvodněných případech pro služební cesty či nutné návštěvy členů rodiny či příbuzných. Nejčastější dotazy týkající se omezení vstupu a výjimek, svobody pohybu a víz naleznete na webových stránkách Státního sekretariátu pro migraci SEM.

Více informace o cestování najdete také na stránky MojeSvycarsko.com

 

Letecké spojení
SWISS
easyJet

Autobusové spojení
Noblessline


Přicestování do české Republiky:
Občané ČR mají dvě možnosti příjezdu do ČR: nástup čtrnáctidenní karantény, nebo předložení potvrzení o absolvování testu, vydané lékařem či orgánem ochrany veřejného zdraví, osvědčující, že byl proveden test na přítomnost COVID-19 s negativním výsledkem. Potvrzení se vypisuje na formulář, který je ke stažení z přílohy, obsažené v závěru této zprávy. Test nesmí být starší než čtyři dny a cestující si ho zajišťuje předem sám na vlastní náklady. Potvrzení je třeba předložit již při hraniční kontrole, na hranicích se testy za tímto účelem neprovádí. Test lze sice absolvovat i do 72 hodin od vstupu na území ČR, do jeho výsledku je však nutno setrvat v karanténě.
Povinnou nařízenou karanténu stanoví krajská hygienická stanice, příslušná podle místa bydliště nebo ohlašovaného pobytu, a to na základě telefonického oznámení bezprostředně po vstupu na území ČR.
Úplný výčet všech kategorií cizinců a podmínek, za nichž smí přicestovat do České republiky, lze nalézt v tabulce na webové stránce Ministerstva vnitra ČR.

 

Pokyny pro společnosti a podnikatele:

Ministerstvo průmyslu a obchodu shromáždilo veškeré užitečné kontakty zde.
Odpovědi na časté dotazy naleznete na webových oficiálních stránkách BusinessInfo.cz.
Upozornění: Pro nejaktuálnější informace sledujte, prosím, oficiální stránky Vlády České republiky.

 

Situace ve Švýcarsku:

Nejnovější zprávy o celkové situaci lze sledovat na webových stránkách Swissinfo.ch a rovněž na stránkách Spolkového úřadu pro veřejné zdraví.
Pro firmy a podnikatele doporučujeme sledovat oficiální stránky Státního sekretariátu pro ekonomické záležitosti SECO a také webové stránky pro malé a střední podniky (pouze v němčině, francouzštině a italštině).
Naše partnerská organizace Swiss Global Enterprise S-GE zveřejnila užitečné informace nejen pro švýcarské vývozce.

 

 

Partneři / Partners

ST logo CZ stojate cerne2 partner seclogo partner seclogo partner koalice SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 Sear czech logo IMD Logo Blue RGB

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet  LOGO PFM 2

 

 

 

 

 

 

Menu