Pcsupport.cz
HST.cz HST.en HST.de

Hackathon pro nadějné programátory, debata o budoucnosti s osmiletými školáky nebo účast nadějných studentů z regionu – to jsou některé aktivity Deloitte v rámci světového summitu Singularity University (SU). Ten proběhne 5. a 6. března 2018 poprvé v Praze. Deloitte je od roku 2013 celosvětovým platinovým partnerem Singularity University.

Začíná hlasování v anketě Zákon roku. Podnikatelé již podeváté rozhodnou o nejlepším právním předpisu, který má pozitivní dopad na byznys. Projekt letos vedle hlasování o nejlepší zákon otevírá diskusi oborových autorit na vývoj české legislativy podnikatelského prostředí. Projekt organizuje poradenská společnost Deloitte a její advokátní kancelář Ambruz & Dark Deloitte Legal. Nad letošním ročníkem převzala záštitu Hospodářská komora ČR a Česká advokátní komora.

 

Věděli jste, že je do roku 2020 v České republice možné čerpat evropské dotace ve výši až 24 miliard euro a řada dotačních programů se právě otevírá?

 

 

aneb o prokazování náležité opatrnosti v obchodních vztazích

 

V několika posledních letech zaznamenali podnikatelé podstatnou změnu v přístupu finanční správy, resp. finančních úřadů. Nový trend se nese ve znamení boje proti daňovým únikům a projevuje se zejména zvýšenou kontrolou státu nad ekonomickou činností. V zákonech se objevily nové povinnosti spojené s přísnými sankcemi a při daňové kontrole začaly být vyžadovány důkazy o skutečnostech, které ještě před pár lety sotva někoho zajímaly.  

Možná už na Vás někde vybafla nějaká daňová zkratka. Není tím myšlena žádná daňová optimalizace, ale normální zkratka několika slov tvořená zpravidla jejich počátečními písmeny. V souvislosti s vyhlášením celosvětového boje vlád proti škodlivým daňovým praktikám, tedy neplacení daní v souladu se zákonem, se v poslední době s takovými zkratkami roztrhl pytel. Když teď vidím před sebou seskupení písmen jako BEPS, ATAD, CFC a další, vybavuje se mi mimoděk písnička z mého dětství od Ivana Mládka „Z PLR do MLR jel jsem přes ČSSR…“ a dávám si závazek (nikoliv socialistický), že se v následujícím textu zkusím zkratkám vyhnout.

HST Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika ve spolupráci se společností Deloitte spouští nový blog.

Jako konzultant jsem spíše staromilec, tedy ten typ, co nesnáší módní slovní obraty. Když slyším, jak konzultanti mluví o „big data“ nebo „B2B aplikacích“, připomíná mi to patnáctileté a sex: Všichni o tom mluví, ale nikdo z nich to nedělá.

Partneři / Partners

partner seclogo partner seclogo partner seclogo partner seclogo partner koalice SPCR LOGO VERTICAL CZ RGB 280x226 Sear czech logo

 

loga partneri 280x226 slunce 280x226 roska 280x226 Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

 

 

 

 

 

Menu